Loading...

BIRAKIN VÜCUDUNUZ SAVAŞSIN

İleri yaşlarda kendini gösteren eklem rahatsızlıkları devamında geçmeyen ağrılar adeta hayatı çekilmez kılar. Kişi, yaşa bağlı eklem, bağ ve kıkırdaklarda oluşan sıvı kaybı nedeniyle yaşanılan bu rahatsızlıklar sonrası hastane eczane ev üçgeninde yaşam sürmeye başlar. Oysa vücudumuzun bu rahatsızlıkları aslında kendisinin tamir edebildiğini ve tıpkı genç yaşlardaki gibi eklemlere sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bursa'da kendi muayenehanesinde çalışan Dr. Kasım Altıntaş, kronik hastalıkların tedavisi için alternatif tıp eğitimleri almaya başladı. Bu alanda dünyanın neresinde bir eğitmen varsa oraya giden ve bu eğitimleri alan Dr. Altıntaş şimdi  proloterapi, akupunktur, manuel terapi, homeopati, fitoterapi, ozon,sülük ve hacamat  tedavileri ile insanların sağlığına kavuşmasına yardımcı oluyor.  Vücudun kendi kendini onarma yetisinin bulunduğunun altını çizen ve yapılması gereken şeyin ona doğru bilgilerin verilmesi olduğunu ifade eden Dr. Kasım Altıntaş, böylece  kas, iskelet, kemik, kıkırdak ve bağ dokusu kaynaklı kronik hastalıkların tedavi edilebildiğine dikkat çekiyor.

Vücudumuz zamanla yaşam şartları, beslenme yanlışları, elektromanyetik alanlar, toksik maddeler nedeni ile problemler yaşamaya başlar. Sıklıkla eklem, kas, bağ dokusu, kıkırdak ve iskelet sisteminden kaynaklanan arızalar çıkarmaya başlar. Bu arızaların ortaya çıkmasında dokulardaki elastikiyetin bozulması önemli rol oynuyor. Çoğu zaman önce hafif ağrılar, sonrasında çekilmez hale gelen ağrılar şeklinde seyir eden bu tablo hayatı da çekilmez kılıyor. Kişinin bu rahatsızlıklar nedeniyle oturma, kalkma, yürüme, eğilme, merdiven çıkma  gibi basit günlük hareketleri bile yapmakta zorlandığına dikkat çeken Altıntaş, bu sorunun ortadan çıkması için vücudun kendi kendini onarma yeteneğinin olduğunu söyledi.  Bu yöntemin proloterapi olduğunu ifade eden Altıntaş uygulamayı ise şöyle anlattı:

VÜCUDUMUZUN TAMİR YETENEĞİ VAR

Proloterapi, iyileşmeyi uyaran, bir enjeksiyon tekniğidir. Sorunlu bağlar, tendon ve  eklemlere şekerli su enjekte edilmesi tekniğine dayanır. Enjeksiyonlar, genellikle zedelenmiş, aşınmış, güçleri azalmış tendon, bağlar ve eklemlere yapılır. Böylece enjeksiyon yapılan bölgede mikropsuz bir iltihap oluşturulur. Vücudumuz iltihabi vakalara çok hızlı müdahale eder. O bölgeye kan ve besin desteğini artırır. Vücudumuzdaki tamirat yapıcı elemanlar o bölgede bir sorun olduğunu düşünerek toplanır. Bunun sonucunda bölgedeki hasarlı dokuda tamirat başlar.

KALICI TEDAVİ İLE KALİTELİ YAŞAM

Enjeksiyon bölgesine gelen fibroblastlar  bağların ve  tendonların güçlenmesini normale dönmesini sağlar. Böylece eklem, tendon ve kas ağrıları kendi kendini tedavi etmiş olur. Vücudumuzun kendi kendine yaptığı bu onarma geçici değil kalıcıdır. Bu nedenle proloterapi tedavisi neredeyse ameliyata alternatif bir tedavi tekniğidir. Diz  ve kalça ağrıları, kireçlenmeler,  geçmeyen omuz ağrıları,  Bel ve boyun fıtıkları, tendon ve bağlarda iyileşmeyen kronik rahatsızlıklar,  eklem gevşeklikleri ve güç kaybı,  dizde menisküs yırtıkları, fibromyalji,  topuk dikeni, inatçı kuyruk sokumu ağrısı,  karpal tunel sendromu, kasık çekmesi  omurga eğrilikleri,  kalçada perthes hastalığı,  siyatik ağrıları, diz artrozu, donuk omuz

  • DİĞER LİNKLER

  • İLETİŞİM

  • Adres:
    Çekirge Cad. No: 97/B Kat:1 Daire:1 BURSA (Yılmaz Mefruşat Üstü, Wamtes ve İntam durağı karşısı)
  • Telefon: (0224) 233 30 40
  • Gsm: (0553) 111 21 21
Copyright 2019 | bursahacamat.com
Bu site Layout altyapısı ile hazırlanmıştır.